APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Vicks Symptomed Complete - cytrynowy * 10 saszetek Zobacz większe

Vicks Symptomed Complete - cytrynowy
10 saszetek

8753902

Proszek do rozpuszczania zawierający substancje wpływające na złagodzenie objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie

Więcej szczegółów

14,91 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Opis produktu
Vicks SymptoMed Complete o smaku cytrynowym, to proszek w wygodnych do użycia saszetkach, zawierający substancje wpływające na złagodzenie objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie.

Środek wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe i wskazany jest przy bólach różnego pochodzenia, takich jak: ból głowy, bóle mięśniowe towarzyszące przeziębieniu i grypie, ból gardła oraz kaszel z odkrztuszaniem.

Działanie
Preparat łączy w sobie działanie poszczególnych składników.
Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w o.u.n. oraz regulowaniu czynności ośrodka termoregulacji w podwzgórzu. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Metabolizowany w wątrobie, wydalany przez nerki.
Fenylefryna oddziałuje na receptory beta-adrenergiczne, powodując zwężenie naczyń krwionośnych i zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa.
Gwajafenezyna to składnik wykrztuśny o właściwościach sekretomimetycznych - zwiększa wydzielanie śluzu w oskrzelach oraz zmniejsza gęstość i lepkość wydzieliny oskrzelowej, ułatwiając jej odkrztuszanie. Wchłania się szybko z przewodu pokarmowego, jest metabolizowany w wątrobie; jest wydalany z moczem.

Zastosowanie
Leczenie objawów grypy i przeziebienia (ból głowy, gardła, zatok, dreszcze, niedrożność przewodów nosowych, mokry kaszel).

Przyjmowanie
Rozpuścić 1 saszetkę w kubku z gorącą ale nie wrzącą wodą (ok. 250 ml). Pozostawić do ostygnięcia i uzyskania temperatury nadającej się do picia. Dorośli i dzieci od 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godz. w razie potrzeby. Nie więcej niż 4 saszetki na dobę.

Niepożądane

Paracetamol rzadko wywołuje reakcje nadwrażliwości (wysypka, świąd, pokrzywka, rumień), zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty). Sporadycznie: trombocytopenia, methemoglobinemia, agranulocytoza. Fenylefryna może powodować nudności, ból i zawroty ;głowy, niewielki wzrost ciśnienia krwi, bardzo rzadko kołatanie serca. Objawy mają zwykle charakter przejściowy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciężka niewydolność wątroby i nerek, nadczynność tarczycy, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze krwi, tętniaki, schorzenia serca, leczenie beta-adrenolitykami, tripieścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, inhibitorami MAO w ciągu ostatnich 2 tygodni, ciąża, podwyższone ciśnienie śródgałkowe, przerost ;gruczołu krokowego, niedobór G-6-PD, choroba alkoholowa.
Nie stosować u dzieci poniżej 12 r.ż.
Nie stosować z innymi lekami zawierajacymi paracetamol.
Nie stosować z alkoholem.
Ostrożnie w przypadku prowadzenia samochodu i obsługi maszyn.

Skład

1 saszetka: 500 mg paracetamolu, 200 mg gwajafenezy, 10 mg fenylefryny chlorowodorku.